TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik alanlarında ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenecektir.

2018 yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Proje Rehberine göre hazırlanan ve tamamlanan projelerin başvuruları 4 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.

Projelerde, Özgünlük ve Yaratıcılık, Kullanılan Bilimsel Yöntem, Tutarlılık ve Katkı, Yararlılık (Ekonomik, Sosyal, …), Uygulanabilirlik, Kaynak Taraması, Özümseme ve Hakimiyet, Sonuç gibi kriterlere göre değerlendirilecektir.

Sevgili öğrenciler önümüzdeki bu süreyi etkili ve verimli değerlendirerek, kendimize yeni ufuklar açacak olan bu ve benzeri yarışmalara mutlaka ama mutlaka katılmalıyız. Belirlediğiniz konuları çözüm aşamalarını ve algoritmalarını kafanızda tasarlayın. Kendinize  projenizle ilgili küçük çizimler ve notlar almayı unutmayın.

Proje İlan Metni İçin Tıklayınız.

Takıldığınız yerde soru sormaktan çekinmeyin, Whatsapp(İbrahim Hoca) 0505 764 5710


1 yorum

Ortaokul Öğrencileri Tubitak Araştırma Proje Yarışması – Dijital Pano TV · 2017-11-30 22:37 tarihinde

[…] Öğrenci ve öğretmenin aynı okul içinde olması gibi koşulları olan yarışma için ayrıntılı olarak incelemek için tıklayınız. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Yarışma ve Projeler

İzmir’de Lise ve Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Ücretsiz Eğitimler

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Temmuz ayında Lise ve Ortaokul öğrencilerine yönelik Robotik Kodlama, Temel Arduino Eğitimi, Pyhton Programlama, Drone Maker ve Endüstriyel Robot alanlarında siz sevgili öğrencilerimize yönelik eğitimler vermektedir. Katılımın sınırlı olduğu bu ücretsiz Daha fazlasını oku…